Logo Logo
Vodka
  • 15.10.2018
  • Vodka

Vodka je asi nejpopulárnější alkohol vůbec. Obvykle obsahuje 35% – 70% alkoholu. Nejčastěji se, ale setkáváme s 40% vodkou. Vodka je čiré barvy. Slovo vodka pochází ze slovanského slova voda. Vyrábí se z obilí. Vodka se do celého světa dostala z východní Evropy.

Největší tradici má vodka v Rusku a Polsku, kde patří neodmyslitelně k historii obou národů.

Původ vodky

Máme dvě varianty – Rusové mají svojí a Poláci taky.

Rusové jsou přesvědčeni, že první vodka se zrodila právě v Rusku před 500 lety. Také jedno ruské přísloví tvrdí “vodka dělá ze všech lidí Rusy”.

Poláci si původ vodky vykládají tak, že už jejich první wódka přišla na svět ve 14. století.

Rozmach vodky

Na konci 16. století byla výroba ruské vodky tak rozšířena, že nezbývalo nic jiného než vodku vyvážet. Největší export vedl do Skandinávie. V roce 1681 byl v Rusku vyhlášen státní monopol ve výrobě vodky. V Rusku se stalo pití vodky i trestem: Potrestaný musel vypít velké množství vodky cca 1 litr. Občas se stalo, že se někdo upil k smrti. O zvýšení kvality se nepřímo zasloužila carevna Kateřina Veliká, která nechala vybudovat státní palírny pro města. Na vesnicích udělovala licence statkářům. Ti byli odkázání na kvalitu jejich výrobku. Tehdy se objevily ochucené druhy vodky připravované vkládáním plodů ovoce, nebo lístků máty.

Po válce začal být v Rusku velký problém alkoholismus. Nicméně stát z toho měl nemalé výdělky na dani z alkoholu. Na americký trh se vodka dostala v širším měřítku  až v třicátých a čtyřicátých letech. Největší zásluhu o popularizaci vodky v Americe se zasloužil John G. Martin tomu se podařilo získat práva na super značku Smirnoff. Na reklamu neměl moc peněz, tak se osobně vydal představit vodku do barů a restaurací s nově vymyšleným koktejlem Moscow Mule. Pak mu pomohl také James Bond, který si objednával vodkatini – martini s vodkou.

Značky vodky

Značek vodky je na deseti tisíce, jenom v Polsku se odhaduje jejich počet na tisíc. Nejvýznamnější vodky v Polsku jsou – Wyborowa a Zubrowka, v Rusku – Stoličnaja a Moskevskaja, ve Skandinávii – Absolut, Finlandia a Koskenkorva.

Výroba vodky

Kvalita vodky je ovlivňována pečlivě provedeným výrobním procesem. Surovina k výrobě se musí nechat zkvasit. Zkvašená kapalina se ohřeje a přechází do analyzátoru. Tam se spodem přivádí pára, která při průchodu sebere alkohol. Ten se dostane do dalšího válce. Uvnitř válce se odděluje kvalitní alkohol. Tento proces se několikrát opakuje až do dosažení 90% koncentrace alkoholu.
Nejdůležitější je čištění získaného alkoholu. Alkohol se pomalinku prokapává přes aktivní uhlí. Tím se zbaví zbytkových látek a aroma vzniklého při kvašení. Kapalina by pak měla obsahovat jen 30 miligramů aromatických látek na jeden litr.