Logo Logo
Slivovice
  • 12.10.2018
  • Slivovice, alkohol

Je to alkoholický nápoj – destilát, který je nejvíce rozšířený ve střední Evropě a na Balkánu. U nás je to především na Moravě, kde je slivovice obrovskou tradicí.

Hlavní ingrediencí jsou švestky, slívy nebo blumy. V komerčních obchodech se většinou setkáme s 40%, což je takzvaná řezaná slivovice, která se vyrábí ve velkém. Pravá slivovice vyráběná většinou v soukromých pálenicích mívá nejčastěji 52% alkoholu. Je to proto, že kdž máme čistý destilát z ovoce a naředíme ho na méně než 45% můžeme docílit toho, že v nápoji půjde cítit voda.

VYBRAT KVALITNÍ SLIVOVICI

Kvalitní slivovici poznáme podle toho jestli prstýnkuje. Jednoduchý trik na kontrolu slivovice – když promneme slivovici mezi palcem a ukazováčkem, tak podle odporu (drhnutí) můžeme poznat ovocný podíl v nápoji.

Při výrobě je nepostradatelný kvas. V nádobě kvasí zralé ovoce minimálně 6 týdnů. Při výrobě opravdu kvalitní slivovice se  ovoce vypeckovává a odtrhávají se stonky ručně. Kontroluje se také jestli plody nejsou nahnilé.

Doba kvašení je úměrná teplotě, cukernatosti plodů a množství ovoce v jednom sudu. Cukernatost se většinou měří moštoměrem a to na začátku založení kvasu a skoro na konci dokvašení. Rozdíl hodnot nám napoví jaký je obsah alkoholu v kvasu.

Po dokvašení se ovoce pálí (vaří) při teplotě 100° Celsia. Tímto se odpařuje alkohol a v kvasu se zdržuje silice, které jsou důvodem různých pachů a pachutí ve slivovici. Pak se pára ochlazuje a stéká do připravené nádoby. Tento proces opakujeme 2x. Až na podruhé nám vzniká čistý destilát, který už můžeme ochutnat. Destilát většinou skončí s 60% – 80% hodnotou alkoholu. Aby byl lahodný a voňavý ředíce právě na 50% – 52%.

Úplně čerstvá slivovice je ostrá na chuť. je lepší ji nechat vyzrát (uležet). Slivovice si zaslouží vyzrávat několik měsíců, až roků. První 4 týdny se nechává slivovice otevřená bez zátky.

Hodně rozšířený plod pro výrobu slivovice je Durancie, která disponuje svou dobrou chutí a cukernatostí a nenáročností na pěstování.