Logo Logo
Sake
  • 11.10.2018
  • Sake, alkohol

U nás často vyslovované jako saké, je vlastně japonský název pro alkoholický nápoj jako takový. Když se budeme bavit o sake my, máme tím na mysli alkoholický nápoj z rýže, který vzniká kvašením. S obsahem 14 – 17% alkoholu.

Japonské Sake

Pravé japonské saké se jsmenuje Nihonšu a vyrábí se z rýže několikanásobou fermentací, jeho výroba je podobná například pivu. V Japonsku se setkáte s různým podáváním sake studené se nazývá při 10°C, teplé při 20°C a horké při 30°C. Volba je na konzumentovi velkou roli hraje pak počasí.

Nejznámější japonské značky krabice pro přepravu z pravého japonského javoru. Největší specialitou sake je jeho ostrá chuť. Sake se vyskytuje v hodně japonských rituálech a konzumuje se často při svátcích. Podává se do malých keramických nebo dřevěných kalíšků, které jsou v Japonsku nazývané čoko.

Už v sedmém století byl v císařském dvoře úřad pro výrobu sake. Na začátku se sake vyrábělo spíše v klášterech. Pak se ale dostalo mezi lidi a velmi rychle se jeho výroba rozšířila do  měst a vesnic. Vyrábí se sake, které je výborné rovnou ke spotřebě, ale také jako přísada do vaření. Kvalita sake se určuje už podle druhu rýže a části zrna, které se na výrobu použije.

Pro výrobu sake se používají odrůdy rýže s vysokým obsahem škrobu. Ta se uvaří po ochlazení se přidají kvasinky a spory hub kódži ( Aspergillus oryzae), které dodávají nápoji výraz chuti. Ale také plní funkci přeměny škrobu na cukr. Cukr pak začnou zpracovávat kvasinky a tím se tvoří alkohol. Asi po 3 – 4 týdnech kvašení se tekutina několikrát přefiltruje a pasterizuje, pak se stáčí do lahví. tento postup už je zachován od 17. století a firmy ho dodržují dodnes. Jedna z nejznámějších firem pro výrobu sake – Gekkeikan Sake byla založena roku 1637 ve Fushimi. Ta dnes vyváží svoje produkty do více než 80 zemí světa.